טוֹלטֶק - הוצאה לאור

"הצד השני של הילינג הוא כישוף. הם הולכים יחד, כי האחד הוא חסר ערך ללא השני."
מתוך "חלום המכשפה", עמ.
187.
 

עמוד הבית

פרסומים  והזמנות

פרסומים עתידיים    

צור קשר

 

    פלורינדה דונר: חלום המכשפה - דרכה של מרפאה, 2014 258 עמ'. 

 

לקט קטעים מתוך הספר:

 -   שנים מאוחר יותר, בעקבות הצעותיה של פלורינדה, נסעתי לבסוף לוונצואלה, ארץ הלידה שלי. לכאורה, הלכתי לאסוף מידע אנתרופולוגי אודות טכניקות ריפוי אלטרנטיבי. למעשה, הייתי שם כדי לבצע, תחת הדרכתה של פלורינדה, את התמרונים הדרושים כדי לגלות אם ברשותי משאבים נסתרים, בלעדיהם לא אוכל להישאר בעולם הנגואל.

-  "כאשר אנשים נמוגים, במיוחד ברגע שבו הם מתים, הם יוצרים באמצעות הדבר המסתורי הזה חוליית חיבור עם אנשים אחרים, סוג של רצף," הסבירה דונה מרסדס. "זאת הסיבה שילדים הופכים להיות בדיוק כמו הוריהם, או אלה המטפלים באנשים זקנים, הולכים בדרכם של בני חסותם."

-  "היא מנסה לשים אותך, לרגע, תחת צלו של כל אחד מאותם אנשים, כדי שתוכלי להרגיש איך גלגל הגורל מסתובב, ואיך מכשפה עוזרת לגלגל הזה לנוע."

-  "כאשר מכשפה מתערבת, אנו אומרים שזהו הצל של המכשפה שמסובב את גלגל הגורל".

-  "במהלך סיאנס, הזמן הכרונולוגי מושעה," הוא מלמל [...]. "הזמן הספיריטואלי הוא זמן של מצב איזון שאינו מציאות ואינו חלום. ועם זאת, זהו זמן שקיים במרחב".

-  "כישוף הוא בדיוק הפעולה של שכנוע ההיגיון להתעלות מעל עצמו, או, אם תרצי, לנוע אל מתחת לעצמו."

-  "מכשף, באמצעות הכישוף, טווה דפוסים, כמו קורים; דפוסים המעבירים כוחות ספיריטואלים, אותם הוא זימן, למסתורין גבוה יותר".

-  "לפעולות האנושיות יש רשת מתפשטת, אינסופית, של תוצאות; [המכשף] מקבל אותן בהסכמה ומפרש אותן מחדש באופן מאגי".

-  "האחיזה של המכשף במציאות היא מוחלטת. האחיזה שלו היא כל כך חזקה, שהוא יכול לכופף את המציאות בכל דרך שיבחר בשירות מיומנותו. אבל הוא אף פעם לא שוכח מה היא המציאות או מה היא הייתה."

 -  "מרפאים מתפללים לַקדושים, לבתולה ולאדוננו ישו המשיח. מכשפות מתפללות לַעוצמה: הן מפתות אותה עם הלחשים שלהן."

 -  "אין דרך להסביר איך עשית את זה," היא אמרה. "אני לא מדברת על פעולות אנושיות או אודות הצללים המעורבים בכישוף, אלא אודות משהו חמקמק כמו הנצחיות עצמה".

-  "מכשפה צריכה מזל ועוצמה כדי להניע את גלגל הגורל. עוצמה ניתן לטפח, אבל מזל לא ניתן לזַמֵן: לא ניתן לפתותו. המזל, אינו נתון לכישוף או למניפולציות אנושיות, הוא בוחר את בחירותיו בעצמו".

-  מכשפות, או אפילו אנשים רגילים, מסוגלים להשתמש בכוחות בלתי רגילים הקיימים ביקום כדי לשנות את מהלך האירועים, או את מהלך חייהם.